Przez nieestetyczny wygląd Twoich stóp wstydzisz się korzystać z życia w pełni? Odczuwasz dyskomfort zakładając odkryte buty? . W gabinecie Emi Center oprócz opracowania zmian skórnych, pomożemy znaleźć przyczynę powstawania problemu, oraz zaproponujemy skuteczną terapię.
Jest to zabieg mający na celu poprawę kondycji stóp – usunięcie fizjologicznych zrogowaceń na podeszwach stóp oraz opracowanie paznokci — profesjonalnie i bezpiecznie. PZP Różni się od pedicure przede wszystkim tym, że w gabinecie podologicznym nie moczy się stóp przed zabiegiem! Po pierwsze dlatego, że specjalista podolog przed zabiegiem ocenia stan skóry i paznokci, co byłoby niemożliwe po wcześniejszym ‘rozmoczeniu” stóp.
Po drugie, zmienia to odczucia pacjenta oraz może prowadzić do zbyt inwazyjnego usunięcia naskórka. Po trzecie w gabinecie podologicznym istotna jest sama metoda usuwania zrogowaceń.
Do zabiegu wykorzystywane są sterylne, jednorazowe narzędzia.
Specjalista Podolog używa narzędzi w określony sposób by działania nie zaburzały fizjologicznego cyklu przemiany naskórkowej i nie stymulowały nadmiernego rogowacenia.
Jest to zabieg przeznaczony dla osób z problemami skórnymi tj. głębokie i bolesne rozpadliny, łuszczyca, wyprysk modzelowaty, rogowiec dłoniowo-podeszwowy, zaburzenia rogowacenia naskórka. Podczas zabiegu specjalista opracowuje również paznokcie oraz wały okołopaznokciowe, nakłada preparaty pielęgnacyjne, oraz przekazuje zalecenia dotyczące pielęgnacji domowej.
Do zabiegu wykorzystywane są sterylne, jednorazowe narzędzia.
Szukasz rozwiązania jak pozbyć się bolących odcisków lub modzeli ze swoich stóp? Używałeś już plastrów na odciski lub innych metod, które przynosiły ukojenie na krótki czas? Niestety nie jest to dobre rozwiązanie. W gabinecie Emi Center oprócz opracowania zmian skórnych, pomożemy znaleźć przyczynę powstawania problemu, oraz zaproponujemy skuteczną terapię.
Odciski i modzele to bardzo częsty problem w gabinecie podologicznym. Powstają na skutek nadmiernego ucisku lub tarcia, na podeszwach stóp, palcach a nawet przy paznokciach.. Są to obszary zrogowaciałego naskórka o żółtawym zabarwieniu. W gabinecie specjalista usuwa je bezboleśnie i nieinwazyjnie za pomocą skalpela lub specjalistycznego dłuta podologicznego. Po skończonym zabiegu aplikuje się preparaty regenerujące i uelastyczniające naskórek a następnie zakłada opatrunek odciążający. Po zabiegu można normalnie funkcjonować, nie ma żadnych dolegliwości bólowych ani dyskomfortu.
Do zabiegu wykorzystywane są sterylne, jednorazowe narzędzia
Czujesz suchość oraz napięcie skóry na piętach lub chodzenie sprawia Ci ból? Nie zwlekaj z umówieniem się na wizytę. W gabinecie Emi Center oprócz opracowania zmian skórnych, pomożemy znaleźć przyczynę powstawania problemu, oraz zaproponujemy skuteczną terapię.
Pęknięcia i rozpadliny w okolicy pięt są ściśle związane z przesuszaniem się skóry. Czynnikami wpływającymi na suchość skóry są zaburzenia ze strony układu tętniczego oraz żylnego, co powoduje uszkodzenia zakończeń nerwowych gruczołów łojowych oraz potowych. Zaburzenia te powodują odwodnienie poszczególnych warstw naskórka oraz rozregulowują naturalną barierę hydrolipidową skóry.
Sucha skóra charakteryzuje się żółtym, brudnoszarym zabarwieniem, może być twarda i spójna, jak również bardzo krucha i łuszcząca się. Suchość skóry może obejmować całą stopę lub miejsca najbardziej narażone na zwiększone obciążenie, jak pięty.
Pękanie pięt spowodowane może być wieloma czynnikami, wynikającymi z indywidualnych predyspozycji. Suchość skóry, źle dopasowane obuwie, zaburzenia hormonalne organizmu, reumatyzm, cukrzyca, choroby nerek i wątroby, niedobory witamin, nadwaga, deformacje w obrębie stopy, infekcje grzybicze oraz alergie skórne – wszystkie te czynniki mogą wpływać na nadmierne rogowacenie i pękanie skóry pięt.
Rozpadliny i pęknięcia występujące na skórze pięt mogą być suche lub wilgotne. Pęknięcia wilgotne mogą być wynikiem maceracji naskórka spowodowanej nadmierną potliwością stóp lub jej długotrwałym moczeniem. Pęknięcia wilgotne zwiększają ryzyko wystąpienia zakażenia bakteryjnego w głębokich, uszkodzonych ranach rozpadlinowych. Pęknięcia suche spowodowane są zaburzeniami wydzielania łoju i potu w naskórku, co sprzyja utracie wody i spadku elastyczności i napięcia skóry. Pęknięcia suche prowadzą często do powstawania niewielkich, sączących się i trudno gojących się ran.
Do zabiegu wykorzystywane są sterylne, jednorazowe narzędzia
Odczuwasz ból w okolicy paznokcia stopy podczas chodzenia i żyjesz w przeświadczeniu, że nic nie jest w stanie Ci pomóc? A może korzystałeś już z pomocy specjalisty, ale terapia nie przyniosła oczekiwanych efektów lub Twój problem powrócił? Nie zwlekaj z umówieniem się na wizytę. W gabinecie Emi Center oprócz opracowania paznokcia, pomożemy znaleźć przyczynę powstawania problemu, oraz zaproponujemy skuteczną terapię.
Przyczyny wrastania paznokci mogą być różne. Często wynikają one z użytkowania zbyt ciasnego obuwia, deformacji stóp, zaburzeń biomechaniki czy okresu dojrzewania, który może powodować zmiany we wzroście i kształcie paznokci.
Wrastający paznokieć często kojarzy się zabiegiem chirurgicznym, który polega na całościowym lub częściowym (klinowym) usunięciu paznokcia, niekiedy wraz z trwałym uszkodzeniem macierzy (miejsce wzrostu paznokcia). Niestety taki zabieg jest bolesny, powrót do pełnej sprawności wymaga czasu i regularnego zmieniania opatrunków a wygląd tego paznokcia pozostawia wiele do życzenia. Co więcej, nawroty występują u 70% chorych. W gabinecie podologicznym, po dokładniej ocenie stopnia wrastania, kształtu płytki oraz stanu paznokcia, możemy dobrać najlepszą, indywidualną dla każdego pacjenta, metodę korekcji.
Jednym ze sposobów korekcji jest założenie klamry ortonyksyjnej. Metoda ta polega na założeniu metalowej klamry, która unosi brzegi boczne paznokcia do góry, uwalniając go z wałów około paznokciowych. Metoda ta jest nieinwazyjna, a korekta następuje powoli i bezboleśnie. Wraz ze wzrostem paznokcia, następuje znaczna poprawa jego kształtu. Na wizytach kontrolnych przesuwa się klamrę w stronę macierzy i kontroluje jej naciąg. Dzięki tej metodzie, można uzyskać efekt pełnego wyprostowania płytki, nawet w przypadku paznokci bardzo grubych i wkręcających się (tzw. paznokci rurkowatych).
W przypadku trudnych terapii, dzięki współpracy z chirurgiem wykonujemy zabiegi plastyki wałów okołopaznokciowych, które mają na celu rozwiązanie problemu i zapobieganie nawrotom.
Do zabiegu wykorzystywane są sterylne, jednorazowe narzędzia
Zauważyłeś niepokojące zmiany w kolorze lub kształcie paznokci u siebie bądź swoich bliskich? Przez nieestetyczny wygląd Twoich stóp wstydzisz się korzystać z życia w pełni? Nie zwlekaj z umówieniem się na wizytę. W gabinecie Emi Center oprócz opracowania paznokcia, pomożemy znaleźć przyczynę powstawania problemu, oraz zaproponujemy skuteczną terapię.
Istnieje szereg czynników, zmieniających wygląd płytki paznokciowej. Paznokcie mogą zmieniać barwę, kształt oraz grubość. Najczęściej występującą chorobą paznokci jest grzybica. W Gabinecie Emi Center po wstępnej ocenie stanu paznokcia, usuwa się zmienione chorobowo fragmenty i dokładnie oczyszcza łożysko. Jeżeli istnieje podejrzenie infekcji bakteryjnej lub grzybiczej pobiera się materiał do badań laboratoryjnych.
Do zabiegu wykorzystywane są sterylne, jednorazowe narzędzia
Spadło Ci na nogę coś ciężkiego, lub uderzyłeś się w stopę i czujesz rozpierający ból oraz widzisz krwiaka pod paznokciem? Zgłoś się do nas możliwie jak najszybciej po wystąpieniu takiego zdarzenia (maksymalnie do 48h).
Paznokcie pourazowe występują w wyniku urazu lub stłuczenia paznokcia. Towarzyszą im objawy takie jak ból, krew pod paznokciem, rozwarstwienie lub odwarstwienie się płytki paznokciowej.
Przygotuj informacje na temat ogólnego stanu zdrowia, historię przebytych chorób oraz listę zażywanych leków. Zwróć szczególną uwagę na przebyte w przeszłości problemy dotyczące całej kończyny dolnej. Te dane będą pomocne dla podologa przy diagnozowaniu i leczeniu. Przed wizytą upewnij się, że Twoje stopy są umyte, aby usunąć zanieczyszczenia i brudy. To ułatwi podologowi przeprowadzenie badania i zabiegu.
Wybierz wygodne, luźne ubrania, które umożliwią łatwe zdejmowanie i zakładanie skarpetek oraz butów, ponieważ podczas wizyty podolog może poprosić Cię o wykonywanie ćwiczeń.
Przygotuj listę pytań i problemów, które chciałbyś poruszyć podczas wizyty u podologa, aby upewnić się, że otrzymasz odpowiednie informacje i zalecenia. Pamiętaj, że każda wizyta u podologa jest spersonalizowana i może wymagać różnych przygotowań. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami przed wizytą.
W Emi Center specjalista usuwa zrogowacenia najpierw sterylnym ostrzem skalpela a następnie wygładza jednorazowym frezem w odpowiednim kierunku.
Naskórek nie zostaje rozgrzany i nie aktywuje się jego naturalny system obronny, czyli rogowacenie. Używanie samej frezarki powoduje efekt błędnego koła, ponieważ po zabiegu naskórek szybko twardnieje i ponownie rogowacieje. Istotne jest też używane ostrze. Skalpel w gabinecie ma sterylne, jednorazowe ostrze! Do każdego zabiegu podologicznego używane są sterylne narzędzia (pakiety otwierane są przy pacjentach) a wszelkie przybory np. kapturki na frezy, których nie można sterylizować są jednorazowe! W naszym Centrum używane są najwyższej jakości urządzenia i preparaty do dezynfekcji, także te do wykonywania zabiegów oraz pielęgnacji pozabiegowej. Zadbajcie Państwo o swoje bezpieczeństwo i oddajcie stopy w dobre ręce!
Zadzwoń do nas w celu umówienia wizyty na numer: 516 870 230.
ul. Żołnierska 17,
Domofon nr 9, II piętro,
10-560 Olsztyn
516 870 230
Gabinet Diagnostyczno-Zabiegowy
Poradnia Chirurgiczna
Poradnia Podologiczna
Pracowania Fizjoterapii
emi-salon@wp.pl