Żołnierska 17, Olsztyn tel:516870230Pon - Pt: 9:00 - 18:00

Zabiegi Podologia

Podstawowy zabieg podologiczny (PZP)

Przez nieestetyczny wygląd Twoich stóp wstydzisz się korzystać z życia w pełni? Odczuwasz dyskomfort zakładając odkryte buty? . W gabinecie Emi Center oprócz opracowania zmian skórnych, pomożemy znaleźć  przyczynę powstawania problemu, oraz zaproponujemy skuteczną terapię.

 

Jest to zabieg mający na celu poprawę kondycji stóp –  usunięcie fizjologicznych zrogowaceń na podeszwach stóp oraz opracowanie paznokci — profesjonalnie i bezpiecznie. PZP Różni się od pedicure przede wszystkim tym, że w gabinecie podologicznym nie moczy się stóp przed zabiegiem! Po pierwsze dlatego, że specjalista podolog przed zabiegiem ocenia stan skóry i paznokci, co byłoby niemożliwe po wcześniejszym ‘rozmoczeniu” stóp.

Po drugie, zmienia to odczucia pacjenta oraz może prowadzić do zbyt inwazyjnego usunięcia naskórka. Po trzecie w gabinecie podologicznym istotna jest sama metoda usuwania zrogowaceń.

 

Do zabiegu wykorzystywane są sterylne, jednorazowe narzędzia.

 

Specjalista Podolog używa narzędzi w określony sposób by działania nie zaburzały fizjologicznego cyklu przemiany naskórkowej i nie stymulowały nadmiernego rogowacenia.

Rozszerzony zabieg podologiczny

Jest to zabieg przeznaczony dla osób z problemami skórnymi tj. głębokie i bolesne rozpadliny, łuszczyca, wyprysk modzelowaty, rogowiec dłoniowo-podeszwowy, zaburzenia rogowacenia naskórka. Podczas zabiegu specjalista opracowuje również paznokcie oraz wały okołopaznokciowe, nakłada preparaty pielęgnacyjne, oraz przekazuje zalecenia dotyczące pielęgnacji domowej.

Do zabiegu wykorzystywane są sterylne, jednorazowe narzędzia.

Usuwanie odcisków i modzeli

Szukasz rozwiązania jak pozbyć się  bolących odcisków lub modzeli ze swoich stóp? Używałeś już plastrów na odciski lub innych metod, które przynosiły ukojenie na krótki czas? Niestety nie jest to dobre rozwiązanie. W gabinecie Emi Center oprócz opracowania zmian skórnych, pomożemy znaleźć  przyczynę powstawania problemu, oraz zaproponujemy skuteczną terapię.  

 

Odciski i modzele to bardzo częsty problem w gabinecie podologicznym. Powstają na skutek nadmiernego ucisku lub tarcia, na  podeszwach stóp, palcach a nawet przy paznokciach.. Są to obszary zrogowaciałego naskórka o żółtawym zabarwieniu. W gabinecie specjalista usuwa je bezboleśnie i nieinwazyjnie za pomocą skalpela lub specjalistycznego dłuta podologicznego. Po skończonym zabiegu aplikuje się preparaty regenerujące i uelastyczniające naskórek a następnie zakłada opatrunek odciążający. Po zabiegu można normalnie funkcjonować, nie ma żadnych dolegliwości bólowych ani dyskomfortu.

Do zabiegu wykorzystywane są sterylne, jednorazowe narzędzia

Terapia pękających pięt

Czujesz suchość oraz napięcie skóry na piętach lub chodzenie sprawia Ci ból?  Nie zwlekaj z umówieniem się na wizytę. W gabinecie Emi Center oprócz opracowania zmian skórnych, pomożemy znaleźć  przyczynę powstawania problemu, oraz zaproponujemy skuteczną terapię.  

Pęknięcia i rozpadliny w okolicy pięt są ściśle związane z przesuszaniem się skóry. Czynnikami wpływającymi na suchość skóry są zaburzenia ze strony układu tętniczego oraz żylnego, co powoduje uszkodzenia zakończeń nerwowych gruczołów łojowych oraz potowych. Zaburzenia te powodują odwodnienie poszczególnych warstw naskórka oraz rozregulowują  naturalną barierę hydrolipidową skóry.

Sucha skóra charakteryzuje się żółtym, brudnoszarym zabarwieniem, może być twarda i spójna, jak również bardzo krucha i łuszcząca się. Suchość skóry może obejmować całą stopę lub miejsca najbardziej narażone na zwiększone obciążenie, jak pięty.

Pękanie pięt spowodowane może być wieloma czynnikami, wynikającymi z indywidualnych predyspozycji. Suchość skóry, źle dopasowane obuwie, zaburzenia hormonalne organizmu, reumatyzm, cukrzyca, choroby nerek i wątroby, niedobory witamin, nadwaga, deformacje w obrębie stopy, infekcje grzybicze oraz alergie skórne – wszystkie te czynniki mogą wpływać na nadmierne rogowacenie i pękanie skóry pięt.

Rozpadliny i pęknięcia występujące na skórze pięt mogą być suche lub wilgotne. Pęknięcia wilgotne mogą być wynikiem maceracji naskórka spowodowanej nadmierną potliwością stóp lub jej długotrwałym moczeniem. Pęknięcia wilgotne zwiększają ryzyko wystąpienia zakażenia bakteryjnego w głębokich, uszkodzonych ranach rozpadlinowych. Pęknięcia suche spowodowane są zaburzeniami wydzielania łoju i potu w naskórku, co sprzyja utracie wody i spadku elastyczności i napięcia skóry. Pęknięcia suche prowadzą często do powstawania niewielkich, sączących się i trudno gojących się ran.

Do zabiegu wykorzystywane są sterylne, jednorazowe narzędzia

Terapie wrastających paznokci

Odczuwasz ból w okolicy  paznokcia stopy podczas chodzenia i żyjesz w przeświadczeniu, że nic nie jest w stanie Ci pomóc? A może korzystałeś już z pomocy specjalisty, ale terapia nie przyniosła oczekiwanych efektów lub Twój problem powrócił? Nie zwlekaj z umówieniem się na wizytę. W gabinecie Emi Center oprócz opracowania paznokcia, pomożemy znaleźć  przyczynę powstawania problemu, oraz zaproponujemy skuteczną terapię. 

 

Przyczyny wrastania paznokci mogą być różne. Często wynikają one z użytkowania zbyt ciasnego obuwia, deformacji stóp, zaburzeń biomechaniki  czy okresu dojrzewania, który może powodować zmiany we wzroście i kształcie paznokci.

Wrastający paznokieć często kojarzy się zabiegiem chirurgicznym, który polega na całościowym lub częściowym (klinowym) usunięciu paznokcia, niekiedy wraz z trwałym uszkodzeniem macierzy (miejsce wzrostu paznokcia). Niestety taki zabieg jest bolesny, powrót do pełnej sprawności wymaga czasu i regularnego zmieniania opatrunków a wygląd tego paznokcia pozostawia wiele do życzenia. Co więcej, nawroty występują u 70% chorych. W gabinecie podologicznym, po dokładniej ocenie stopnia wrastania, kształtu płytki oraz stanu paznokcia, możemy dobrać najlepszą, indywidualną dla każdego pacjenta, metodę korekcji.

 

Jednym ze sposobów  korekcji  jest  założenie klamry ortonyksyjnej. Metoda ta  polega na założeniu metalowej klamry, która unosi brzegi boczne paznokcia do góry, uwalniając go z wałów około paznokciowych. Metoda ta jest nieinwazyjna, a korekta następuje powoli i bezboleśnie. Wraz ze wzrostem paznokcia, następuje znaczna poprawa jego kształtu. Na wizytach kontrolnych przesuwa się klamrę w stronę macierzy i kontroluje jej naciąg. Dzięki tej metodzie, można uzyskać efekt pełnego wyprostowania płytki, nawet w przypadku paznokci bardzo grubych i wkręcających się (tzw. paznokci rurkowatych).

 

W przypadku trudnych terapii, dzięki współpracy  z chirurgiem wykonujemy zabiegi plastyki wałów okołopaznokciowych, które mają na celu rozwiązanie problemu i zapobieganie nawrotom.

Do zabiegu wykorzystywane są sterylne, jednorazowe narzędzia

Paznokcie zmienione chorobowo

Zauważyłeś niepokojące zmiany w kolorze lub kształcie paznokci u siebie bądź swoich bliskich? Przez nieestetyczny wygląd Twoich stóp wstydzisz się korzystać z życia w pełni? Nie zwlekaj z umówieniem się na wizytę. W gabinecie Emi Center oprócz opracowania paznokcia, pomożemy znaleźć  przyczynę powstawania problemu, oraz zaproponujemy skuteczną terapię.

Istnieje szereg czynników, zmieniających wygląd płytki paznokciowej.  Paznokcie mogą zmieniać barwę, kształt oraz  grubość. Najczęściej występującą chorobą paznokci jest grzybica. W Gabinecie Emi Center po wstępnej ocenie stanu paznokcia, usuwa się zmienione chorobowo fragmenty i dokładnie oczyszcza łożysko. Jeżeli istnieje podejrzenie infekcji bakteryjnej lub grzybiczej pobiera się materiał do badań laboratoryjnych. 

Do zabiegu wykorzystywane są sterylne, jednorazowe narzędzia

Paznokcie pourazowe

Spadło Ci na nogę coś ciężkiego, lub uderzyłeś się w stopę i czujesz rozpierający ból oraz widzisz krwiaka pod paznokciem? Zgłoś się do nas możliwie jak najszybciej po wystąpieniu takiego zdarzenia (maksymalnie do 48h).

Paznokcie pourazowe występują  w wyniku urazu lub stłuczenia paznokcia. Towarzyszą im objawy takie jak ból, krew pod paznokciem, rozwarstwienie lub odwarstwienie się  płytki paznokciowej. 

Konsultacja chirurgiczna/ kwalifikacja do zabiegu

Konsultacja lekarska przed zabiegiem chirurgicznym polega zarówno na rozmowie, jak i zleceniu oraz, w miarę możliwości, przeprowadzeniu odpowiednich badań, mających na celu zakwalifikowanie pacjenta do właściwych form leczenia, w tym zabiegów chirurgicznych. Pierwsza wizyta u chirurga zawsze ma charakter konsultacji medycznej.

Plastyka

Oferujemy szeroki zakres usług, które obejmują profesjonalne rozwiązania dla pacjentów leczonych z powodu wrastających paznokci i przerośniętych wałów okołopaznokciowych.

Plastyka wałów okołopaznokciowych jest  skutecznym rozwiązaniem dla pacjentów z przewlekłymi objawami wrastających paznokci. Nasz chirurg wykonuje ten zabieg precyzyjnie i bezpiecznie, minimalizując dolegliwości i przywracając komfort  pacjentom.

Dodatkowo, w naszym centrum specjalizujemy się również w usuwaniu drobnych zmian okołopaznokciowych tj. fibromy, egzostozy (łagodne guzki skóry) czy  przerostu opuszka. W  naszym gabinecie chirurg wykonuje  te zabiegi z precyzją i dbałością, aby zapewnić naturalny wygląd i zachowanie paznokci.

Rozwiązanie problemu wrastających paznokci i przerośniętych wałów okołopaznokciowych może wymagać czasu i wieloetapowej terapii. W naszym centrum podologicznym zapewniamy pacjentom podejście, które obejmuje nie tylko zabiegi chirurgiczne, ale również długoterminową opiekę i wsparcie.

Indywidualne podejście do pacjenta

Każdy pacjent jest inny, dlatego w Emi Center stawiamy na indywidualne podejście do każdego przypadku. Nasza opieka jest dopasowana do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Wykorzystanie najnowszych technologii

W Emi Center posługujemy się najnowszymi narzędziami i technologiami, które pozwalają na skuteczne i precyzyjne leczenie różnych schorzeń i dolegliwości stóp.

Wieloletnie doświadczenie i wiedza

Nasi lekarze, podolodzy, chirurdzy oraz fizjoterapeuci posiadają wieloletnie doświadczenie oraz obszerną wiedzę na temat różnych schorzeń i dolegliwości stóp.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Przygotuj swoją historię medyczną

Przygotuj informacje na temat ogólnego stanu zdrowia, historię przebytych chorób oraz listę zażywanych leków. Zwróć szczególną uwagę na przebyte w przeszłości problemy dotyczące całej kończyny dolnej. Te dane będą pomocne dla podologa przy diagnozowaniu i leczeniu. Przed wizytą upewnij się, że Twoje stopy są umyte, aby usunąć zanieczyszczenia i brudy. To ułatwi podologowi przeprowadzenie badania i zabiegu.

Przyjdź odpowiednio ubrany

Wybierz wygodne, luźne ubrania, które umożliwią łatwe zdejmowanie i zakładanie skarpetek oraz butów, ponieważ podczas wizyty podolog może poprosić Cię o wykonywanie ćwiczeń.

Przemyśl co cię niepokoi

Przygotuj listę pytań i problemów, które chciałbyś poruszyć podczas wizyty u podologa, aby upewnić się, że otrzymasz odpowiednie informacje i zalecenia. Pamiętaj, że każda wizyta u podologa jest spersonalizowana i może wymagać różnych przygotowań. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami przed wizytą.

W Emi Center

W Emi Center specjalista usuwa zrogowacenia najpierw sterylnym ostrzem skalpela a następnie wygładza jednorazowym frezem w odpowiednim kierunku.

Naskórek nie zostaje rozgrzany i nie aktywuje się jego naturalny system obronny, czyli rogowacenie. Używanie samej frezarki powoduje efekt błędnego koła, ponieważ po zabiegu naskórek szybko twardnieje i ponownie rogowacieje. Istotne jest też używane ostrze. Skalpel w gabinecie ma sterylne, jednorazowe ostrze! Do każdego zabiegu podologicznego używane są sterylne narzędzia (pakiety otwierane są przy pacjentach) a wszelkie przybory np. kapturki na frezy, których nie można sterylizować są jednorazowe! W naszym Centrum używane są najwyższej jakości urządzenia i preparaty do dezynfekcji, także te do wykonywania zabiegów oraz pielęgnacji pozabiegowej.  Zadbajcie Państwo o swoje bezpieczeństwo i oddajcie stopy w dobre ręce!

Cennik usług

Podologia

TERAPIE SKÓRY STÓP
Konsultacja podologiczna
150 zł
Pierwsza wizyta podologiczna dotycząca terapii skóry
200 zł
(odciski, modzele, brodawki wirusowe, pękające pięty, zrogowacenia na podeszwach stóp)
PZP - Podstawowy zabieg podologiczny¹
200 zł
RZP - Rozszerzony zabieg podologiczny (z usunięciem odcisków, modzeli, odciążeniem)¹
250 zł
Opracowanie zrogowaceń na podeszwach stóp
150 zł
Terapia pękajacych pięt
160 zł
Terapia pękajacych pięt - rozpadliny
180 zł
Usuwanie modzeli (1 sztuka)
100 zł
Usuwanie modzeli (2 i więcej sztuk)
150 zł
Usunięcie modzela dodatkowo do zabiegu PZP.
20 zł
Usuwanie odcisków (1 sztuka)
100 zł
Usuwanie odcisków (2-3 sztuki)
140 zł
Usuwanie odcisków (4 sztuki i więcej).
160 zł
Opracowanie odcisku w stanie zapalnym
150 zł
Usunięcie odcisku dodatkowo do zabiegu PZP
20 zł
Wykonanie indywidualnej ortezy silinonowej (małej)
100zł
Wykonanie indywidualnej ortezy silinonowej (średniej)
150zł
Wykonanie odciążenia do zabiegu (z blatu piankowego, filcowego).
20 zł
TERAPIA BRODAWEK WIRUSOWYCH
Terapia brodawek wirusowych (1 zmiana)
100 zł
Terapia brodawek wirusowych (2-3 zmiany)
140 zł
Terapia brodawek wirusowych (4 i więcej zmian)
160 zł
'Nie wlicza się założenie klamry, wykonania rekonstrukcji, wykonania odciążenia czy pobrania materiału do badania.
Obcięcie i opracowanie zdrowych paznokci oraz wałów okołopaznokciowych
150 zł
Obcięcie i opracowanie paznokcia zmienionego (1 paznokieć)
100 zł
(grzybicze, łuszczycowe, przerośnięte, dystroficzne, zgrubiałe, pourazowe, z onycholizą)
Oczyszczenie paznokci zmienionych
250 zł
(grzybicze, łuszczycowe, przerośnięte, dystroficzne, zgrubiałe, pourazowe, z onycholizą)
200 zł
Usunięcie krwiaka podpaznokciowego (odbarczenie)
150 zł
TERAPIE WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI
Pierwsza wizyta podologiczna w terapii wrastających paznokci (1 palec)
200 zł
Pierwsza wizyta podologiczna w terapii wrastających paznokci (2 i więcej palców)
300 zł
Kontrola w terapii wrastajacego paznokcia bez stanu zapalnego (1 palec)
100 zł
Kontrola w terapii wrastajacego paznokcia bez stanu zapalnego (2 i więcej palców)
200 zł
Kontrola w terapii wrastającego paznokcia ze stanem zapalnym (1 palec)
150 zł
Kontrola w terapii wrastajacego paznokcia ze stanem zapalnym (2 i więcej palców)
250 zł
Tamponada (1 palec)
25 zł
Oczyszczenie palca z retronychią (w przypadkach niewymagających interwencji chirurga)
250 zł
ORTONYKSJA
Założenie klamry ortonyksyjnej (Tytanowa, Frasera, Podoklamra, Brace M)¹
200 zł
Założenie klamry ortonyksyjnej po zabiegu plastyki wałów lub opuszka¹
160zł
Kontrola klamry bez przestawiania
100 zł
Kontrola klamry z przestawieniem (1 palec).
140 zł
Wizyta kontrolna podologiczna
100 zł
(Krótka wizyta kontrolna po zakończonej terapii w danym obszarze)²
Rekonstrukcja paznokcia (1 palec)
100 zł
Usunięcie rekonstrukcji (1 palec).
50 zł
BADANIA LABORATORYJNE
Pobranie materiału do badania bakteriologicznego (z badaniem laboratoryjnym)
150 zł
Pobranie materiału do badania mykologicznego (z badaniem laboratoryjnym)
150 zł
¹O doborze metody decyduje specjalista podczas zabiegu
²O konieczności przeprowadzenia wizyty decyduje specjalista

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas w celu umówienia wizyty na numer: 516 870 230 lub wypełnij poniższy formularz.

Jeśli chcesz skorzystać z formularza zapytania na naszej stronie internetowej, wypełnij proszę pola zgodnie z instrukcjami, a my postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytanie lub skontaktować się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

  Lokalizacja

  ul. Żołnierska 17,
  Domofon nr 9, II piętro,
  10-560 Olsztyn

  516 870 230
  emi-salon@wp.pl

  Poradnie:

  Gabinet Diagnostyczno-Zabiegowy
  Poradnia Chirurgiczna
  Poradnia Podologiczna
  Poradnia Proktologiczna
  Pracownia Fizjoterapii

  Zapraszamy w godzinach:

  Pon - Pt09:00 - 18:00
  Sob - NdzNieczynne